Długowieczne płoty drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Niepoprawnie konserwowane sztachety z drewna prędko się psują i mogą ostatecznie stracić swój dotychczasowy wdzięk i właściwości. Decydując się na używanie drzewa na płot pożądane byłoby poznać typy pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się rozpocząć od poprawnego oraz skrzętnego przygotowania materiału na ogrodzenie, albowiem od tego uzależniony jest rezultat końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do osłony oraz ozdoby płotów z drzewa kluczowe jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Jak asekurujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, powinno się nanosić kolejne preparaty, które zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie wytworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im sporo uwagi i opieki.

Zupełnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń plastikowych. Ten model płotów jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji więc służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s